Осіння риболовля

07.10.2022

Осіння рибалка на спінінг на хижака

З приходом осені температура води у водоймах України почала знижуватися та активність хижих риб одразу зросла. З подальшим похолоданням щука, окунь, судак, жерех та інші хижаки будуть клювати все краще та краще. Тому зараз настав час підготовки снастей та спорядження до захоплюючого сезону осінньої риболовлі на спінінг.

Найпростіші, недорогі та ефективні приманки спінінгів для лову щуки та інших хижаків восени - це силіконові приманки. Залежно від способу лову та активності риби можна застосовувати активні чи пасивні силіконові приманки. Перший тип принад має виражену власну гру при проводці, а другий тип не має її і повністю управляється рибалкою.

Наприклад, рибалка восени на судака методом дроп-шот, дуже ефективна з такими пасивними приманками, як злаки.

Під час проведення короткими посмикуваннями з періодичними паузами на снасть дроп-шот по судаку чудово працюють пасивні приманки:

  • DS Sexy Черв'як;
  • DS Малек Смарагд.

Восени можна ефективно застосовувати такі приманки і при лові класичним джигом, особливо коли хижак не дуже активний. У цьому випадку потрібно оснащувати ці приманки шарнірним монтажем, причому бажано використовувати вольфрамові вантажі.

В осінній період судак, окунь і щука охоче реагують на характерне дзвінке стукання вольфрамового вантажу по жорсткому черепашковому дну під час джигової проводки і тому, як правило, на вольфрам буває набагато більше клювань, ніж на класичні свинцеві грузила.

Ще одна незаперечна перевага вольфрамових грузил для осінньої риболовлі - це велика дальність закидання, що особливо важливо при лові у вітряну погоду, яка часто буває при риболовлі восени на річці. Також вольфрам має менший об'єм, що буває важливим при використанні невеликих силіконових приманок на окуня.

 

При осінньому лові смугастих хижаків чудово показала себе ще одна пасивна приманка DS Німфа 2, оснащена вольфрамовими вухами вагою до 5-6 р. Проводити цю приманку найкраще волочінням по дну з короткими посмикуваннями вершинкою вудилища.

Осінній лов щуки

Ловля щуки восени чудово виходить з використанням активних силіконових приманок. На одних водоймах краще працюють класичні віброхвости, а на інших краще застосовувати твістери. Для оснащення широкотілих силіконових приманок, таких як DS Predator або DS Себель Fat, краще застосовувати джиг-головки або оснащення штопорів. Ці оснастки приблизно рівноцінні при осінній рибалці на спінінг, але при лові на мілководді серед водоростей краще застосовувати джиг-головки з розгорнутим вухом на 125 градусів, а при лові на чистому дні краще підійде більш зачеписта снасть з грузилом - штопором і трійником. >

Оснастка для осінньої риболовлі зі штопором максимально надійно фіксує приманку і вона зовсім не сповзає з цього грузила за жодних обставин, як це буває при використанні інших оснасток. Для осіннього лову на великий їстівний силікон використовуються вухасті штопори, які мають нижнє та верхнє вухо для кріплення гачків. Ця оснастка особливо актуальна при лові великої щуки з човна пізньої осені.

Восени хижак тримається далеко від берега, у цей час може виручити оснастка джиг-риг або відвідний повідець. Для такого типу оснасток рекомендую використовувати вольфрамові грузила DS Джиг-Ріг та Дроп-шот. Використання вольфраму суттєво підвищує чутливість снасті та її уловистість за рахунок дзвінкого стуку по черепашці.

Рибалка восени на річці передбачає обов'язкову перевірку закоряжених ділянок водойм, де може статися клювання великого хижака. Для цієї осінньої риболовлі потрібно використовувати монтажі, що не зачіпаються. Як правило, для цих цілей використовуються вузькотілі віброхвости або твістери у поєднанні з офсетними гачками та спеціальними грузилами.

Для осіннього лову риби серед корчів відмінно підійдуть силіконові приманки:

  • DS Себель;
  • Танцюрист;
  • Розвідник;
  • Мінога;
  • Мисливець.

Для того, щоб максимально знизити кількість зачепів за корчі, рекомендую застосовувати грузила витягнутої форми:

  • Пройдисвіт;
  • Куля Актив.

Для оснащення приманок використовуйте виключно офсетні гачки, при цьому не забувайте ховати жало гачка у спинку силіконової приманки.

Рибалка на щуку восени можлива і на інші типи приманок. При осінньому лові з берега дуже ефективні такі далекобійні приманки, як тейл – спинери та мандули. Спінери DS являють собою різновид джигових блешень, що обертається, яка дозволяє облавлювати нерівномірний рельєф дна ступінчастою проводкою. Що цікаво, спіннери ефективно показують себе не тільки при лові біля самого дна щуки і судака, але і при лові в товщі води жереха і окуня. Їх переваги перед іншими типами наживок полягають у максимальній дальності закидання, компактності, активній добре помітній здалеку грі під час проведення (що особливо актуально при лові в каламутній воді або в умовах поганої видимості), кращій реалізації клювань.

Мандули DS особливо хороші при лові щуки та судака пізньої осені, взимку та провесною, коли температура води опускається нижче 10 градусів. В осінніх умовах хижак часто не реагує на силіконові приманки, а за допомогою мандули можна досягти відмінного результату. У холодній воді хижак найчастіше атакує приманку буквально із закритим ротом, підбиваючи її або притискаючи до дна. За таких слабких контактів саме мандула дає максимальну реалізацію клювань і дозволяє покарати обережного хижака. Завдяки тому, що мандула виготовляється з кількох секцій плаваючого матеріалу, при джиговій проводці у воді вона має унікальну гру, не схожу на інші типи приманок, і часто рятує на рибалці восени.

Осіння рибалка на спинінг

Для осінньої риболовлі на спінінг можна застосовувати сталеві або флюорокарбонові повідці. Головна перевага флюорокарбонових повідців – їх непомітність у воді, яка дає максимальну кількість клювань. Але при цьому завжди є ризик, що при клювання щуки вона може зрізати флюорокарбон своїми гострими зубами.

Також можливі зрізи та пошкодження флюорокарбонового повідця при лові на сильно захаращеному та абразивному дні. Цих недоліків позбавлений сталевий повідець з м'якого плетеного матеріалу AFW на 7 або 19 жил. Його слід використовувати, коли ви цілеспрямовано ловите щуку або якщо рибалка відбувається в місцях із захаращеним дном. При лові окуня та судака, а також будь-яких білих хижаків краще використовувати флюорокарбонові повідці.