Лов щуки взимку

12.01.2023

Ловля щуки в зимову пору року

З настанням морозів рибалки не сидять без діла, а починають полювання за особливим трофеєм. Ловля щуки взимку – цілий вид мистецтва. Вона має безліч тонкощів, особливостей та різновидів, у яких варто розібратися до виходу на лід.

Щука – бажаний улов усіх спінінгістів. Але хижачка навесні, влітку та восени не така смачна, як у зимовий період. Під льодом вона рухається повільніше, активно полює і набирається жиру. М'ясо риби стає ніжним і соковитим, що відзначають багато гурманів.

Місця для риболовлі взимку на щуку

Хижачка не змінює улюблених місць проживання, тому можна сміливо вирушати туди, де влітку було хороше клювання. Плямистий мисливець любить укриття. Вона ховається на будь-яких нерівностях рельєфу, у шинах, залишених людиною, або у природних сховищах.

Лунки свердлять:

  • на мілководді річок та озер;
  • біля втоплених корчів або містків;
  • у зарослих заводах;
  • у верхів'ях ставків.

Щуці потрібен кисень, тому вона вибирає швидкі течії та місця із припливом води. Рибалки шукають гирла струмочків та джерел. На мілководді полюють невеликі екземпляри, а особини від 2 кг віддають перевагу глибині.

Вилов у грудні

Рибалка взимку на щуку має свої особливості щомісяця. Грудень – період нагулу жиру. Плямиста мисливець активно шукає видобуток, і кидається на будь-які цілі, що рухаються. Однак на початку зими лід не завжди міцний, а на ділянках зі швидким перебігом може бути зовсім відсутнім.

У перший зимовий місяць щуку шукають на пісочних пляжах, у очеретах та під прибережними корчами. Достатньо однієї лунки в певному місці. Риба активно пересувається під льодом і багаторазово підходить до місця лову. Тінь рибалки лякає хижачку, тому не потрібно прибирати сніг навколо лунки. Якщо на водоймі немає снігового покриву, для вилову використовують жерлиці, біля яких не потрібно постійно перебувати.

Січневі особливості

У середині зими щука стає пасивною. Відсутність припливу кисню під льодом робить хижачку лінивою. В таких умовах потрібна делікатна приманка, і зміна місця лову. Рибалки кидають стоячі водоймища і переходять за плямистою мисливцем туди, де залишається течія. Риба заходить у дрібні швидкі річки, завмирає на межі стоячої води.

Активна гра приманкою, подвійні та потрійні гачки, використання живця можуть виявитися нерезультативними. Хижачку шукають у очеретах, під поваленими деревами, у піщаних ямках на швидких річках. Риба клює з світанку до полудня.

Хижачка в лютому

Наприкінці зими у льоду утворюються проталини, кисень знову надходить у воду, і активність плямистого мисливця підвищується. Біля очеретів та корчів, на ділянках із сильною течією, де любить бувати щука, років тане швидше, що небезпечно для рибалки. Для річкового лову вибирають стоячі затоки, прибережну лінію, заплави.

Риби постійно переміщуються, вони активні весь світловий день. Піки ненажерливості наступають о 8-9.30 та після 14.00. У березні хижачка нереститься, тож у лютому ловлять трофейні екземпляри з ікрою.

Снасті на щуку

Під час зимової риболовлі на щуку снасті становлять левову частку успіху. Перед виходом на лід рибалки підбирають міцні котушки, блешня, балансири, жерлиці, іноді великі блешні. При виборі волосіні варто враховувати гострий зір хижачки. Фахівці рекомендують зелені та сині відтінки розхідника.

При виборі вудочки слід врахувати силу плямистого мисливця. Вона легко переломить вудлища на карася. Для щуки беруть надійну основу, яка продається в магазині «Дніпро-Свинець». Рибалки заманюють хижачку стоячи або сидячи над лункою, тому комфортна довжина вудки не перевищує 50 см. Щоб рукоятка не вислизала з рук при різких ривках, використовують прогумований або пробковий матеріал.

Зимова риболовля на щуку з балансиром

В якості приманки використовується металева рибка яскравого забарвлення з гострими гачками з двох сторін та трійником під пузом. Довжина балансиров на щуку стартує від 7 см. Використання короткої приманки подарує улов з окунів.

Ловля щуки на балансир взимку проста у виконанні. Приманку опускають у лунку і роблять кілька різких помахів вудкою, щоб вона активно рухалася під водою. Потім вичікують паузу, і повторюють маніпуляції. Саме під час паузи відбувається клювання.

Застосування блешні

До вудки приєднують інерційну котушку з невеликою вагою. На волосінь насаджують блешню довжиною 6-12 см з потрійним гачком на одній стороні. Сріблястий колір принади копіює видобуток хижачки. Часто виріб доповнюють насічками для більшої схожості. Вдити можна без спеціальної навички:

  • розгойдувати блешню біля дна;
  • повільно опускати;
  • бити трійником на дно;
  • використовувати одинарні закидання оснастки.

На блешні ближче до гачка виробники ставлять яскраву пляму червоного кольору, яка провокує мисливця на кидок.

Ловля щуки взимку за допомогою жерлиць

Пастки для хижачок продаються за доступною вартістю. Їхня основа повинна повністю перекривати лунку, не залишаючи доступу світла. На високій стійці кріпиться котушка, за яку чіпляється прапорець. Як тільки відбувається клювання, волосінь крутиться, прапорець розпрямляється.

В якості наживки використовується живець, посаджений на одинарний або потрійний гачок. Жерлиця на одному місці знаходиться не більше години. Якщо пастка не спрацювала, її переставляють на іншу лунку.

Рекомендації з вилову хижої риби

В Україні зимові дні часто бувають сонячними. Щоб не налякати щуку, рекомендується закривати лунку від світла власною тінню або сніговим насипом. У глибоких водоймах хижачка тримається дна, а в дрібних плаває вгорі через нестачу кисню.

Ловля щуки взимку на силікон або балансир передбачає свердління кількох лунок на відстані не менше 10 метрів одна від одної. Риба постійно переміщається, тому на одному місці її застати складно.

Вплив погоди під час риболовлі на щуку взимку

При підвищенні атмосферного тиску хижачка перестає звертати увагу на приманку. Сильний вітер також зменшує апетит мисливця. Особливо східні шквали у лютому. Однак балансири, блешні та інші види приманок з інтернет-магазину «Дніпро-Свинець» допомагають зацікавити щуку за будь-яких погодних умов.