Як правильно підібрати рибальські грузила

01.08.2022

Грузила є важливим інструментом доставки та утримання вашої наживки, тому вибір правильної ваги має вирішальне значення. Існує багато різних типів грузил, у цій статті ми розповімо, як вибрати правильну вагу грузила для різних ситуацій.

Вибір ваги грузила

Використання неправильної ваги грузила може перешкодити успішній рибалці. Рибі зазвичай все одно, яку вагу грузила ви використовуєте - вона дійсно піклуються тільки про їжу або приманку, яку ви їй пропонуєте.

Але використання неправильної ваги може означати, що ви не дістанетеся до місця, де знаходиться ваша риба, або ваша наживка дрейфуватиме занадто далеко на сильній течії.

Багато рибалок зважають на важливість вибору ваги грузила, але це так само важливо, як вибір правильної наживки або приманки. Найуспішніші рибалки розуміють, коли і як використовувати правильні грузила у будь-яких ситуаціях.

Типи грузила

Є кілька варіантів руболовних грузил, залежно від ваших потреб. Кожен із них забезпечить унікальні переваги залежно від типу рибалки, якою ви займаєтеся.

Ось найпоширеніші з них, про які слід знати:

 • Куля ковзаюча - найбільш поширений тип ковзаючих грузил у вигляді кулі. 
 • Грузило всюдихід – цей тип грузила найкраще підходить для «проходження» дном під час тролінгу.
 • Грузило Дроп Шот - грузило Drop-shot у формі кулі, що дозволяє швидко регулювати вагу.

Хороша ідея тримати різні грузила в коробці для снастей. Вибір правильної ваги грузила для різних ситуацій може мати сильний позитивний вплив на ваш успіх. Вам також може знадобитися змінити грузило під час риболовлі, якщо умови зміняться або ви виявите, що грузило не дає результатів, на які ви сподівалися.

Глибина води

Глибина води, де ви ловите рибу, є вирішальним чинником під час виборів ваги грузила. Як правило, на мілководді слід використовувати легше грузило, а на глибшій воді потрібно важче.

Для мілководдя, грузило вагою 4 грами добре працює, щоб створити повільний рух приманки. У глибшій воді, до 6 метрів, найкраще використовувати грузила від 7 до 10 грамів.

Майте на увазі точну глибину, яку ви хочете ловити. У воді глибиною 6 метрів або глибше вам потрібно збільшити вагу грузила приблизно до 14 грамів, якщо ви збираєтеся ловити рибу, що плаває на дні.

Було б краще, якби ви також враховували рослинність району, де ви ловите рибу. Якщо вам потрібно дістатися риби, що знаходиться під пологом густої рослинності, вам знадобиться ще важче грузило. Якщо рослинність не дуже густа, швидше за все, підійде 14 грам.

Майте на увазі, що чим важче грузило, яке ви використовуєте, тим складніше виявити клювання. Хорошою ідеєю завжди буде використовувати найлегше вантажило з можливих, яке дозволить вам досягти глибини, яку ви хочете досягти.

Діаметр волосіні

У суворіших умовах важкі грузила можуть допомогти вам краще контролювати ситуацію. Але іноді вітер і течія можуть впливати на вашу волосінь та вудилище, що в свою чергу вплине на те, наскільки добре ваше грузило буде утримувати приманку на місці.

У цих випадках вибраної ваги грузила може виявитися недостатньо, щоб утримати приманку на місці. Зменшення діаметра вашої волосіні може зменшити вплив вітру і течії на приманку. Зменшивши діаметр волосіні і збільшивши вагу грузила, ви зможете досягти кращого контролю за таких умов.

Вивчіть, як ваша волосінь та наживка реагують на ваші умови, та внесіть відповідні корективи. Не звертайте увагу лише на вагу вашого грузила. Зверніть увагу на те, як вага грузила, наживка та волосінь працюють разом.

Розмір наживки - приманки

Враховуйте тип наживки, яку ви використовуєте, дію, яку ви хочете, щоб вона виконувала, та розмір вашої наживки при виборі ваги грузила.

При використанні приманки, яку ви хочете повільно доставити на дно, важче грузило може призвести до того, що вона опуститься надто швидко. З такою принадою краще використовувати легше грузило, щоб зберегти рух, який приваблює рибу.

Коли ви використовуєте приманку, яку хочете протягнути дном, важче грузило допоможе вам у цьому. Однак не беріть занадто велику вагу, інакше ви не зможете правильно відчути клювання.

Використовуйте здоровий глузд, вирішуючи, яка вага грузила поєднується з вашою принадою. Подумайте, яка дія приваблює рибу, на яку ви націлюєтеся, і як швидко має опускатися ваша приманка. Не бійтеся експериментувати.

Тип рибалки (з човна чи з берега)

Вам знадобляться грузила різної ваги в залежності від того, чи будете ви ловити рибу з човна або з берега.

 • При лові з човна на сильній течії основне завдання вашого грузила - довести приманку до дна і утримати його на місці.
 • При лові з берега основна мета вашого грузила - допомогти вам закинути легку наживку на велику відстань, щоб вона досягла місця годування риби.

Різниця в цих основних цілях означає, що вам знадобляться грузила різної ваги, щоб досягти необхідного результату.

Поради щодо вибору правильної ваги грузила

У той час як риба не приділяє особливої ​​уваги ваги грузила, який ви вибираєте, ефект, який вага грузила може вплинути на вашу подачу приманки, може бути різницею між успіхом і невдачею.

Різні типи грузил і варіанти їх ваги пропонують безліч застосувань, і дуже важливо зрозуміти, навіщо вам потрібне грузило, перш ніж вибрати його. Вибір правильної ваги грузила дасть найкращі результати.

Ось наші головні поради про те, як вибрати правильну вагу грузила:

 • Зважайте на умови, в яких ви ловите рибу. Вітрено? Там сильна течія?
 • Подумайте про те, якою рибалкою ви займатиметеся. Ви ловитимете рибу з човна чи з берега?
 • Вирішіть, яка вага помістить вашу приманку у потрібне місце. Наскільки глибоко в місці ребалки?
 • Виберіть максимально легку вагу, яка допоможе вам досягти мети. Занадто легка вага не досягне потрібного місця чи відстані. Але занадто велика вага грузила заважатиме рибі - вона може відчути вагу до того, як вона правильно зачепиться.
 • Будьте готові до того, що у вас є безліч варіантів на вибір, і будьте готові міняти грузила при необхідності під час риболовлі.
 • Не бійтеся експериментувати та пробувати нові комбінації та тактики.