Погода для риболовлі

26.12.2023

Погодні умови відіграють найважливішу роль для успішної риболовлі. Від температури води та повітря, опадів, вітру, атмосферного тиску багато в чому залежить активність, вдале клювання.

Щоб зловити гідний улов, важливо не тільки мати рибальські снасті, але й знати оптимальні погодні умови для конкретного виду водоплавних, пори року. Наприклад, для зимової риболовлі на окуня потрібна інша погода, ніж для літньої риболовлі на коропа чи щуки. Тому зараз розглянемо такі фактори, як температура, опади, вітер та інші. Використовуючи ці знання, ви зможете вибрати відповідний день для риболовлі, суттєво підвищити шанси на гарний улов.

Що означає погода для риболовлі

Підходяща погода на рибалку — це таке поєднання метеоумов, при якому активність здобичі досить висока, а значить, вища ймовірність гарного клювання. Які саме фактори впливають на це?

  1. Температура повітря, води. Кожен вид риб активний за певного температурного режиму. Взимку оптимально -2...+3 градуси, влітку +20...25.
  2. Хмарність, опади. Хмарно, але без дощу — підходящіі умови для клювання. Зливи, снігопади активність пригнічують.
  3. Тиск. Різкі стрибки барометра змушують рибу йти на клювання. Стійкий підйом чи падіння теж сприятливі.
  4. Вітряна погода. Помірна, до 5 м/с — оптимальний варіант. Сильні пориви рибу лякають. Штиль теж не найкращий варіант.

Загалом, найкраща «рибальська» погода — помірна хмарність, невеликий вітер, відсутність опадів, комфортний для конкретної риби температурний режим.

Яка оптимальна погода для риболовлі взимку

Взимку погодні умови для успішної риболовлі суттєво відрізняються від літніх. Холоди змушують здобич менше рухатись, рідше брати наживку. Тому для стабільного клювання взимку потрібна нестандартна комфортна для риби температура. І зрозуміло, що погода та рибалка — речі взаємозалежні.

Оптимально, якщо температура коливається від -5 до -10 градусів, а вночі опускається до -20. Саме за такого режиму риба активна і готова харчуватися. Якщо ще тепліше — до нуля та вище — зимова ловля втрачає сенс.

Важлива погода на водоймі. Лід повинен бути, але не дуже товстий — так, щоб можна було пробурити кілька лунок. Бажано, щоб крига була вкрита тонким шаром снігу. Оптимальним є помірна, розсіяна хмарність без опадів, невеликий вітер до 5 метрів за секунду.

При такому поєднанні погодних факторів активність водоплавних досить висока, вона охочіше бере наживку. У той же час рибалці комфортно перебувати на вулиці при стабільно низьких температурах. Це оптимальний «коктейль» для продуктивного зимового полювання на водоплавних.

У яку погоду краще ловити рибу влітку

Влітку погодні умови набувають особливого значення для успішної риболовлі. У спекотні місяці поведінка риби суттєво змінюється, вона стає більш чутливою до коливань температури, вологості, опадів. Щоб упіймати гідний улов, потрібно вибирати відповідний день із комфортними для риби метеоумовами.

Загалом ідеальна літня погода для риболовлі - це помірні температури води та повітря, невелика хмарність для захисту від палючого сонця, легкий вітерець, відсутність зливових опадів. За такої погоди більшість популярних у рибалок видів риб активні та охоче беруть наживку чи штучні приманки.

Однак для конкретних умов лову – на річці, озері чи водосховищі, для певних порід риб – потрібні свої деталізації щодо оптимальної температури, швидкості вітру, кількості опадів. Ці нюанси ми розглянемо у наступних розділах.

Відповідна температура для лову

Є деякі маловідомі нюанси, а також рекомендації щодо температурного режиму щодо конкретних умов лову:

  • Для лову хижої риби вранці або ввечері, коли температура знижена, ефективніші більші приманки, оскільки дрібна риба менш активна при прохолоді.
  • У найспекотніші дні з температурою води вище 27°С рекомендується ловити тільки рано вранці або пізно ввечері, коли температура падає.
  • У затінених та прохолодних місцях водоймища велика здобич може активно клювати навіть вдень при спеці за рахунок комфортної для неї температури води.

Оптимальний рівень води та її прозорість

Рівень води у водоймі має велике значення для клювання риби. Оптимальний середній рівень, коли вода заповнює найбільшу частину водоймища, але не виходить із берегів. Така вода насичена киснем, містить достатньо поживних речовин для риби.

Прозорість — також важливий чинник. Легкий каламутний колір оптимальний. Він створює комфорт для здобичі, ускладнює виявлення приманки. За дуже каламутної або навпаки прозорої води риба погано клює.

Чи повинні бути опади під час риболовлі

Думки рибалок щодо опадів під час риболовлі розходяться. Багато хто вважає, що дощ, що моросить — те що потрібно. Він створює шумове тло, яке маскує присутність рибалки, а також вимиває їжу з берега.

В той же час сильний злив або гроза активність риби різко знижують. Причинами цього є перепад атмосферного тиску, сильні вібрації у воді від ударів крапель.

Течія

Розрізняють течію:

  • слабку,
  • помірну,
  • сильну.

Слабка, ледь помітна, створює застій води, не сприяє активності риби. Помірна течія оптимальна — вона насичує воду киснем, приносить корм рибам із різних ділянок водойми.

Сильна також негативно впливає на клювання, оскільки ускладнює рибам харчування за таких умов. Вони вважають за краще ховатися в захищених від течії місцях. Тому рибалці потрібно шукати місця з помірним, рівномірним перебігом води для успішнішого лову. Слабка або дуже сильна течія вилов погіршують.

При якому вітрі хороше клювання

Вітер надає помітний вплив на клювання риби. Для успішної риболовлі оптимальний невеликий вітер зі швидкістю 2-5 метрів за секунду. Такий легкий бриз розганяє теплі поверхневі води, приносячи з глибини прохолодніші, насичені киснем. Це стимулює активність здобичі. Крім того, поверхня, що коливається від вітру, візуально приваблює хижих риб.

В той же час сильний поривчастий вітер зі швидкістю більше 7 м/с різко погіршує умови. Сильні хвилі ускладнюють рух, дихання водоплавних, що пригнічує їхню активність.

Хмарність

Оптимальними умовами вважається небо, приблизно наполовину закрите хмарами за відсутності опадів. Щільна хмарність створює захисну тінь, що не дає воді сильно прогріватися. Це особливо актуально у спекотну безвітряну погоду. Невелика прохолода стимулює активність здобичі, тоді як яскраве сонце, високі температури його пригнічують.

Отримавши потрібні знання, рибалка «підкований» на 100%. Тому гарний улов гарантовано!