На що ловити щуку

18.12.2020

Зміст:

Рибаки з особливим азартом підходять до полювання на хижака. Щука в цій справі користується популярністю. Попит на даний вид риби цілком зрозумілий. Вона має хитрість, енергійність, відмінним апетитом її властиві різкі, блискавичні рухи, непередбачувану поведінку і фізична сила. Саме сукупність всіх цих якостей і приваблює рибаків. Розглянемо, де мешкає хижак, на що ловити щуку та інші моменти, які зацікавлять любителів риболовлі.

Щука: опис

Ареал прісноводної риби – Євразія, Північна Америка. Основне її місцезнаходження – прибережна зона водойми, в місцях густої рослинності. Це може бути звичайна річка, також щуку можна зустріти на опріснених морських ділянках або інших прісноводних водоймах.

З зовнішніх ознак хижака слід відзначити:

 • подовжена, стрілообразна форма тіла;
 • велика голова;
 • широка паща;
 • змінчивий окрас (в деяких озерах мешкають сріблясті щуки).

Завдяки витривалості риба може виживати у воді з низьким рівнем насичення киснем.

Ловити хижака можна цілорічно на спінінг, жерлиці, спосіб підбирають в залежності від часу року. Як приманки використовують живця, з снастей силіконові приманки, мандулу, воблер, блешню.

щука опис

Щука: місце проживання

За рахунок стійкості риби до несприятливих умов існування, область її існування досить обширна:

 • річки;
 • річечки;
 • озера;
 • водосховища;
 • ставки.

Зубастій щукі комфортно в глибокій ямі, болоті або руслі, і на мілини, в траві або коряжнику в прибережній зоні.

Мілководді закритих ставків є непридатним для життя хижака.

щука місце проживання

Особливості проживання взимку

Враховуючи особливості водоймищ у зимовий період, доцільно віддавати перевагу ловлі риби стаціонарними снастями або ставками. Щука не може жити у водоймах, які повністю або практично повністю замерзають у зимовий період, що спрощує вибір місця лову. Питання: на що ловлять щуку в цей час? Рибальство здійснюється за допомогою стрімкого блеснення з допомогою балансирів і вертикальних блешень. Так само можна використовувати силіконові приманки.

Харчування

Ознайомившись з перевагами в їжі, рибаку буде простіше зорієнтуватися, на що клює щука. Зубаста є своєрідним санітаром водойм, в її раціоні коропові і окуневі породи риб, дрібні представники свого виду, а також рептилії, земноводні і дрібні водоплавні птахи. Здобиччю хижака можуть стати дрібні сухопутні тварини і відходи життєдіяльності людини.

харчування щуки

Життєвий цикл

Враховуючи мисливський характер щуки, ловити її можна незалежно від сезону. Складно зловити зубасту на гачок в постнерестовый період. Найвдаліше рибалка ранньою весною, перш ніж риба почне відкладати ікру.

Що стосується температурних показників води, то в літній період сприятлива для риболовлі прохолодна погода.

Осінь – період жора хижака, намагаючись накопичити жир на зиму, він готовий клювати на що завгодно. З вибором, на що ловити щуку проблем не виникне.

В зимовий період рибалити вдало в морозну, снігову погоду.

Днем

В жарку погоду хижак віддає перевагу прохолодним, комфортним вод. Щука опускається на глибину, в ями.

Вночі

Для досвідчених рибалок, як і коли ловити щуку не є проблемою, так як вони детально ознайомлені з повадками плямистої бестії. З настанням темряви хижак приступає до активної полюванні. Враховуючи те, що одним з основних органів визначення видобутку є бічна лінія на тілі щуки, якість видимості не впливає на успіх а також на малька.

В залежності від особливостей водойми нічна рибалка може стати не менш результативною, ніж денна.

Вибір місця для лову

Щука переважно мешкає:

 • під коряжником;
 • на сильно зарослих травою ділянках;
 • під кустистой рослинністю;
 • біля обривів, з нерівним донним рельєфом;
 • біля затоплених дерев.

Цим місцям слід віддати перевагу для лову, тут риба знаходиться під час відпочинку і полювання.

Вибір місця для лову щуки

Де ловити щуку Влітку

У період постнерестовой активності, раннім літом, в червні, хижак розосереджується по всій площі водойми, віддаючи перевагу улюбленим для засідки місцях.

Травянка водяться на мілководді в заростях, коряжнику, каменях і т. п.

Глибинна щука зустрічається в прируслових ямах, біля глубокоразмещенных об'єктів, гідроспоруд.

У липні через спеку зубаста шукає місця з збагаченої киснем прохолодною водою.

Більш успішний для риболовлі пізній серпень. Риба займає свої улюблені місця, полює на неї можна і на мілководді.

де ловити щуку влітку

Де ловити щуку Восени

Найбільш ефективним для риболовлі періодом вважається рання осінь. У вересні хижак обґрунтовується на флангах. У жовтні картина особливо не змінюється, якщо не вважати підвищену пильність хижака.

З настанням листопада видобуток зубастою бестії разом з нею самою змінює своє місце проживання. І переміщається ближче до дна. Досвідчені рибалки знають, як і де ловити щуку пізньої осені і шукають здобич у руслових ямах.

де класти щуку восени

Де ловити щуку Навесні

Ранньою весною, в березні щука живе у добре збагачених киснем місцях, якими є проталини в чистих водоймах.

У квітні риба шукає собі укриття, яким може стати корч або зарості на мілководді.

Пізньої навесні в травні, слід шукати місця, де вода буде чистою і відстояною, це може бути затока.

В залежності від місяця доведеться вибирати різні ділянки для лову. Рибалка буде ефективною в похмурий день, рано вранці або на заході.

де ловити щуку навесні

Де ловити щуку Взимку

У грудні, ранньою зимою хижак ловиться добре. Риба з мілководдя переміщається на глибину. На думку досвідчених рибалок, січень вважається «мертвим» місяцем, а тому, щоб зловити здобич, треба докласти певні зусилля, змінюючи методи і місця лову на глибині декількох метрів.

Пізньої взимку і в лютому щука мігрує до берега, цей період найбільш сприятливий для риболовлі на хижака у морозний сезон.

де ловити щуку взимку

На що краще ловити щуку

Прісноводного вовка ловлять як традиційними пасивними методами, так і більш сучасними – активними. Для цього використовують живця і штучні приманки.

на що краще ловити щуку

На що ловити щуку Влітку

Проблеми на що ловити щуку в червні не виникає, так як у неї триває період жора, коли вона клює на різноманітну наживку, в тому числі мертвого живця. У липні досить важко зловити здобич, вже в серпні картина змінюється в кращу сторону.

В жарку пору року доцільно віддати перевагу штучним принадам: силіконові приманки (віброхвости, твістери, черв'яки, слаги), мандула, що обертається або коливається блешня, воблер, м'яка приманка з поролону. Допускається ловити на живця.

Вночі

На думку спінінгістів воблер – це те, на що ловити щуку вночі найкраще. Краще віддати перевагу принадам з брязкальцем всередині, призначеної для створення істотних шумів при проводці. Хижак залюбки клює на такі об'єкти.

Також в темний час доби достатньо ефективними буде кренок, шэд зчленовані і раттлин. Розмір потрібно підбирати відповідно з вагою потенційного улову. Популярністю користуються воблери 7-12 див.

Днем

Глиссеры, топвотеры, волкеры мандула і поппери – то на що краще ловити щуку вдень в літній сезон. Такі види приманок ідеальний варіант для риболовлі в густих заростях акваторії на великих чистих ділянках.

Способи лову влітку

В теплу пору року популярністю користуються наступні способи рибної ловлі:

 • занедбаність з човна;
 • тролінг;
 • доріжка.

Багато рибалять на відкритій воді допомогою гуртків і класичних жерлиц. Використовуючи гачок з наживкою вдало полювати з човна, так можна зловити хижу бестію, яка ганяється за дрібною рибкою.

на що ловити щуку влітку

На що ловити щуку Навесні

Березень – місяць нересту риби, в цей період улов невеликий. У наступні місяці ситуація стабілізується. Хробак, ручейник, п'явка - на що ловити щуку в квітні, травні, якщо її розмір невеликий. Живець, жаба, річкова мінога - на що ловити щуку в травні квітні, це що стосується великих хижаків.

З штучних приманок варто віддати перевагу вагається і обертовим блеснам, воблерам, м'яким поролоновим і силіконовим принадам.

Вночі

Вночі у весняний період, як і влітку популярні воблери 7-12 см з брязкальцями, шэды, составники, раттлины, кренки.

Днем

В денний час доби навесні рибалкам варто віддавати перевагу:

Різноманітність сучасних пристосувань дозволяє підібрати оптимальний варіант на будь-який смак.

Способи лову навесні

Після сходу снігу рибалки починають ловлю на спінінг з берега і на вудку з човна. Настає період жерлиц і гуртків.

на що ловити щуку навесні

На що ловити щуку Восени

До початку льодоставу рибі необхідно запастися жиром для зимівлі, на що ловити щуку у вересні, жовтні, листопаді? Це може бути все той же живець: уклейка, плотва, окунь, єлець, піскар, в залежності від розміру передбачуваного улову. Або штучна приманка: коливні і обертаються блешня, воблера, м'які поролонові і силіконові приманки.

Вночі

В осінній період з настанням темного часу доби активність хижої риби значно знижується. Вдалою рибалка буде ввечері. В якості приманки при лові спінінгом слід використовувати воблера середньої маси, коливні блешня, неотгруженные силіконові приманки.

Днем

З настанням холодів знижується ефективність звичайних снастей у вигляді поплавкових вудок, жерлиц, донок, гуртків. Пальму першості приймає спінінг з вузькими блешнями. Якщо рибалка все ж використовує вудку, то живцем може бути: фарбуй, окунь, йорж, піскар, дрібна плотва.

Способи лову Восени

В осінній період, як і влітку, все так само актуальне занедбаність з човна, тролінг, доріжки.

В теплу погоду доцільно користуватися жерлицями та гуртками. Активна щука клює на вудку з човна.

на що ловити щуку восени

На що ловити щуку Взимку

Грудень – період жерлиц, балансирів і інших видів блешень. Активність щуки в зимовий період зростає, вона розосереджується по всій площі водойми в пошуках видобутку.

Жерлицы – те, на що ловити щуку в лютому найбільш ефективно.

Відсутність покльовки в січні протягом п'яти хвилин говорить про те, що потрібна зміна місцезнаходження рибака.

Вночі

Ловлю здійснюють жерлицями, використовуючи в якості наживки жвавого й верткого піскаря, окунців, невелику плотву.

Днем

В якості приманки переважно використовують коливні блешня, раттлины, балансири. З наживки варто віддати перевагу окуні і плотве.

Способи лову взимку

Взимку актуальні снасті стаціонарного типу і ставки. Досить рідко зустрічаються рибалки з вудкою, які рибалять на живця, формуючи лунки. Широко використовують прямовисне блеснение застосовуючи балансир і блешні вертикального типу.

на що ловити щуку взимку

Особливості і секрети лову щуки

Зловити щуку, а особливо велику, не так просто, як здається на перший погляд. Полювання на хижака має свої нюанси, про які не варто забувати:

 • гострі зуби щуки можуть перекусити волосінь, тому варто використовувати повідці і флюорокарбон великих діаметрів;
 • хижак може поранити руку рибака, таке пошкодження хворобливе і може бути небезпечним;
 • полегшити вилучення трофея з водойми допоможе підсаку;
 • улюблені місця зубастою бестії – природні нерівності дна, корчі;
 • березень – не найкращий місяць для риболовлі, так як це період нересту;
 • карась – найкраща приманка. Такий живець не викличе підозр у видобутку і доступний для вудильників, так як зустрічається практично в кожній водоймі.

Кожен досвідчений рибалка має свої секрети вдалого полювання на хижу рибу. Однак загальними правилами, якими користуються спінінгісти протягом багатьох років не варто нехтувати.

секрети ловлі щуки