Зміст:
- 1.Опис
- 2.Місце знаходження щуки
- 3.Харчування
- 4.Життєвий цикл
- 5.Вибір місця для ловлі щуки
- 6.На що краще ловити щуку
- 7.На що ловити щуку Навесні
- 8.На що ловити щуку Восени
- 9.На що ловити щуку Взимку
- 10.Особливості і секрети ловлі щуки
Рибаки з особливим азартом підходять до полювання на хижака. Щука в цій справі користується популярністю. Попит на даний вид риби цілком зрозумілий. Вона має хитрість, енергійність, відмінним апетитом її властиві різкі, блискавичні рухи, непередбачувану поведінку і фізична сила. Саме сукупність всіх цих якостей і приваблює рибаків. Розглянемо, де мешкає хижак, на що ловити щуку та інші моменти, які зацікавлять любителів риболовлі.
Щука: опис
Ареал прісноводної риби – Євразія, Північна Америка. Основне її місцезнаходження – прибережна зона водойми, в місцях густої рослинності. Це може бути звичайна річка, також щуку можна зустріти на опріснених морських ділянках або інших прісноводних водоймах.
З зовнішніх ознак хижака слід відзначити:
- подовжена, стрілообразна форма тіла;
- велика голова;
- широка паща;
- змінчивий окрас (в деяких озерах мешкають сріблясті щуки).
Завдяки витривалості риба може виживати у воді з низьким рівнем насичення киснем.
Ловити хижака можна цілорічно на спінінг, жерлиці, спосіб підбирають в залежності від часу року. Як приманки використовують живця, з снастей силіконові приманки, мандулу, воблер, блешню.
Щука: місце проживання
За рахунок стійкості риби до несприятливих умов існування, область її існування досить обширна:
- річки;
- річечки;
- озера;
- водосховища;
- ставки.
Зубастій щукі комфортно в глибокій ямі, болоті або руслі, і на мілини, в траві або коряжнику в прибережній зоні.
Мілководді закритих ставків є непридатним для життя хижака.
Особливості проживання взимку
Враховуючи особливості водоймищ у зимовий період, доцільно віддавати перевагу ловлі риби стаціонарними снастями або ставками. Щука не може жити у водоймах, які повністю або практично повністю замерзають у зимовий період, що спрощує вибір місця лову. Питання: на що ловлять щуку в цей час? Рибальство здійснюється за допомогою стрімкого блеснення з допомогою балансирів і вертикальних блешень. Так само можна використовувати силіконові приманки.
Харчування
Ознайомившись з перевагами в їжі, рибаку буде простіше зорієнтуватися, на що клює щука. Зубаста є своєрідним санітаром водойм, в її раціоні коропові і окуневі породи риб, дрібні представники свого виду, а також рептилії, земноводні і дрібні водоплавні птахи. Здобиччю хижака можуть стати дрібні сухопутні тварини і відходи життєдіяльності людини.
Життєвий цикл
Враховуючи мисливський характер щуки, ловити її можна незалежно від сезону. Складно зловити зубасту на гачок в постнерестовый період. Найвдаліше рибалка ранньою весною, перш ніж риба почне відкладати ікру.
Що стосується температурних показників води, то в літній період сприятлива для риболовлі прохолодна погода.
Осінь – період жора хижака, намагаючись накопичити жир на зиму, він готовий клювати на що завгодно. З вибором, на що ловити щуку проблем не виникне.
В зимовий період рибалити вдало в морозну, снігову погоду.
Днем
В жарку погоду хижак віддає перевагу прохолодним, комфортним вод. Щука опускається на глибину, в ями.
Вночі
Для досвідчених рибалок, як і коли ловити щуку не є проблемою, так як вони детально ознайомлені з повадками плямистої бестії. З настанням темряви хижак приступає до активної полюванні. Враховуючи те, що одним з основних органів визначення видобутку є бічна лінія на тілі щуки, якість видимості не впливає на успіх а також на малька.
В залежності від особливостей водойми нічна рибалка може стати не менш результативною, ніж денна.
Вибір місця для лову
Щука переважно мешкає:
- під коряжником;
- на сильно зарослих травою ділянках;
- під кустистой рослинністю;
- біля обривів, з нерівним донним рельєфом;
- біля затоплених дерев.
Цим місцям слід віддати перевагу для лову, тут риба знаходиться під час відпочинку і полювання.
Де ловити щуку Влітку
У період постнерестовой активності, раннім літом, в червні, хижак розосереджується по всій площі водойми, віддаючи перевагу улюбленим для засідки місцях.
Травянка водяться на мілководді в заростях, коряжнику, каменях і т. п.
Глибинна щука зустрічається в прируслових ямах, біля глубокоразмещенных об'єктів, гідроспоруд.
У липні через спеку зубаста шукає місця з збагаченої киснем прохолодною водою.
Більш успішний для риболовлі пізній серпень. Риба займає свої улюблені місця, полює на неї можна і на мілководді.
Де ловити щуку Восени
Найбільш ефективним для риболовлі періодом вважається рання осінь. У вересні хижак обґрунтовується на флангах. У жовтні картина особливо не змінюється, якщо не вважати підвищену пильність хижака.
З настанням листопада видобуток зубастою бестії разом з нею самою змінює своє місце проживання. І переміщається ближче до дна. Досвідчені рибалки знають, як і де ловити щуку пізньої осені і шукають здобич у руслових ямах.
Де ловити щуку Навесні
Ранньою весною, в березні щука живе у добре збагачених киснем місцях, якими є проталини в чистих водоймах.
У квітні риба шукає собі укриття, яким може стати корч або зарості на мілководді.
Пізньої навесні в травні, слід шукати місця, де вода буде чистою і відстояною, це може бути затока.
В залежності від місяця доведеться вибирати різні ділянки для лову. Рибалка буде ефективною в похмурий день, рано вранці або на заході.
Де ловити щуку Взимку
У грудні, ранньою зимою хижак ловиться добре. Риба з мілководдя переміщається на глибину. На думку досвідчених рибалок, січень вважається «мертвим» місяцем, а тому, щоб зловити здобич, треба докласти певні зусилля, змінюючи методи і місця лову на глибині декількох метрів.
Пізньої взимку і в лютому щука мігрує до берега, цей період найбільш сприятливий для риболовлі на хижака у морозний сезон.
На що краще ловити щуку
Прісноводного вовка ловлять як традиційними пасивними методами, так і більш сучасними – активними. Для цього використовують живця і штучні приманки.
На що ловити щуку Влітку
Проблеми на що ловити щуку в червні не виникає, так як у неї триває період жора, коли вона клює на різноманітну наживку, в тому числі мертвого живця. У липні досить важко зловити здобич, вже в серпні картина змінюється в кращу сторону.
В жарку пору року доцільно віддати перевагу штучним принадам: силіконові приманки (віброхвости, твістери, черв'яки, слаги), мандула, що обертається або коливається блешня, воблер, м'яка приманка з поролону. Допускається ловити на живця.
Вночі
На думку спінінгістів воблер – це те, на що ловити щуку вночі найкраще. Краще віддати перевагу принадам з брязкальцем всередині, призначеної для створення істотних шумів при проводці. Хижак залюбки клює на такі об'єкти.
Також в темний час доби достатньо ефективними буде кренок, шэд зчленовані і раттлин. Розмір потрібно підбирати відповідно з вагою потенційного улову. Популярністю користуються воблери 7-12 див.
Днем
Глиссеры, топвотеры, волкеры мандула і поппери – то на що краще ловити щуку вдень в літній сезон. Такі види приманок ідеальний варіант для риболовлі в густих заростях акваторії на великих чистих ділянках.
Способи лову влітку
В теплу пору року популярністю користуються наступні способи рибної ловлі:
- занедбаність з човна;
- тролінг;
- доріжка.
Багато рибалять на відкритій воді допомогою гуртків і класичних жерлиц. Використовуючи гачок з наживкою вдало полювати з човна, так можна зловити хижу бестію, яка ганяється за дрібною рибкою.
На що ловити щуку Навесні
Березень – місяць нересту риби, в цей період улов невеликий. У наступні місяці ситуація стабілізується. Хробак, ручейник, п'явка - на що ловити щуку в квітні, травні, якщо її розмір невеликий. Живець, жаба, річкова мінога - на що ловити щуку в травні квітні, це що стосується великих хижаків.
З штучних приманок варто віддати перевагу вагається і обертовим блеснам, воблерам, м'яким поролоновим і силіконовим принадам.
Вночі
Вночі у весняний період, як і влітку популярні воблери 7-12 см з брязкальцями, шэды, составники, раттлины, кренки.
Днем
В денний час доби навесні рибалкам варто віддавати перевагу:
- вертушкам;
- колебалкам;
- воблерам;
- спиннербейтам;
- джиговым принадам.
Різноманітність сучасних пристосувань дозволяє підібрати оптимальний варіант на будь-який смак.
Способи лову навесні
Після сходу снігу рибалки починають ловлю на спінінг з берега і на вудку з човна. Настає період жерлиц і гуртків.
На що ловити щуку Восени
До початку льодоставу рибі необхідно запастися жиром для зимівлі, на що ловити щуку у вересні, жовтні, листопаді? Це може бути все той же живець: уклейка, плотва, окунь, єлець, піскар, в залежності від розміру передбачуваного улову. Або штучна приманка: коливні і обертаються блешня, воблера, м'які поролонові і силіконові приманки.
Вночі
В осінній період з настанням темного часу доби активність хижої риби значно знижується. Вдалою рибалка буде ввечері. В якості приманки при лові спінінгом слід використовувати воблера середньої маси, коливні блешня, неотгруженные силіконові приманки.
Днем
З настанням холодів знижується ефективність звичайних снастей у вигляді поплавкових вудок, жерлиц, донок, гуртків. Пальму першості приймає спінінг з вузькими блешнями. Якщо рибалка все ж використовує вудку, то живцем може бути: фарбуй, окунь, йорж, піскар, дрібна плотва.
Способи лову Восени
В осінній період, як і влітку, все так само актуальне занедбаність з човна, тролінг, доріжки.
В теплу погоду доцільно користуватися жерлицями та гуртками. Активна щука клює на вудку з човна.
На що ловити щуку Взимку
Грудень – період жерлиц, балансирів і інших видів блешень. Активність щуки в зимовий період зростає, вона розосереджується по всій площі водойми в пошуках видобутку.
Жерлицы – те, на що ловити щуку в лютому найбільш ефективно.
Відсутність покльовки в січні протягом п'яти хвилин говорить про те, що потрібна зміна місцезнаходження рибака.
Вночі
Ловлю здійснюють жерлицями, використовуючи в якості наживки жвавого й верткого піскаря, окунців, невелику плотву.
Днем
В якості приманки переважно використовують коливні блешня, раттлины, балансири. З наживки варто віддати перевагу окуні і плотве.
Способи лову взимку
Взимку актуальні снасті стаціонарного типу і ставки. Досить рідко зустрічаються рибалки з вудкою, які рибалять на живця, формуючи лунки. Широко використовують прямовисне блеснение застосовуючи балансир і блешні вертикального типу.
Особливості і секрети лову щуки
Зловити щуку, а особливо велику, не так просто, як здається на перший погляд. Полювання на хижака має свої нюанси, про які не варто забувати:
- гострі зуби щуки можуть перекусити волосінь, тому варто використовувати повідці і флюорокарбон великих діаметрів;
- хижак може поранити руку рибака, таке пошкодження хворобливе і може бути небезпечним;
- полегшити вилучення трофея з водойми допоможе підсаку;
- улюблені місця зубастою бестії – природні нерівності дна, корчі;
- березень – не найкращий місяць для риболовлі, так як це період нересту;
- карась – найкраща приманка. Такий живець не викличе підозр у видобутку і доступний для вудильників, так як зустрічається практично в кожній водоймі.
Кожен досвідчений рибалка має свої секрети вдалого полювання на хижу рибу. Однак загальними правилами, якими користуються спінінгісти протягом багатьох років не варто нехтувати.