Ловля коропа

03.06.2023

ловля коропа

Ловля коропа – одне з найпопулярніших, захоплюючих занять серед рибалок. Ця риба має не тільки прекрасні смакові якості, але також досить великі розміри, що робить її бажаною здобиччю. Давайте докладно розглянемо основні аспекти вилову цього прісноводного водоплавного, такі як:

 • вибір снасті;
 • насадки;
 • місця лову.

Снасть на коропа

Вибір снасті повністю залежить від розміру, ваги риби, обраного місця лову, погодних умов, переваг рибалки. Розглянемо основні елементи оснастки:

 1. Вудилище. Для вилову рекомендується використовувати коропові вудилища довжиною від 3,6 до 4,5 метрів із тестом від 60 до 120 грам. Середньотестові вудилища підійдуть для лову цього виду риби на невеликих, а також середніх водоймах. Важкі вудилища з тестом до 120 грам – для лову на далекі дистанції або в умовах сильної течії.
 2. Котушка. Для лову коропа підійдуть котушки з переднім або заднім фрикційним гальмом. Важливо враховувати місткість шпулі – для далекого закидання рекомендується використовувати котушки з великою місткістю шпулі, а для лову на малих, середніх дистанціях – котушки середнього розміру.
 3. Ліска або шнур. Для лову коропа підійдуть монофільні волосіні з діаметром від 0,25 до 0,35 мм або плетені шнури з діаметром від 0,12 до 0,23 мм. При виборі волосіні варто враховувати умови лову. Для лову на трав'янистих ділянках рекомендується використовувати плетений шнур. Для лову на голому дні – монофільну волосінь.
 4. Обладнання. Основні види оснащення — грузило-трійник, інлайн-грузило. Грузило-трійник використовується для лову на дні. У нього три гачки, один з яких закріплений на основній волосіні, а два інших  – на повідках. Інлайн грузило має циліндричну форму і нанизується на волосінь. Це дозволяє рибі не відчувати опір при клюванні.
 5. Поводок. Для вилову рекомендується використовувати повідки довжиною від 15 до 30 см з гачками розміру від №4 до №8. Важливо вибрати гачки з довгою цівкою, щоб забезпечити хорошу проколку риби.

Взимку, навесні, влітку цю рибу ловлять на боковий кивок на стоячу мормишку. Можна використовувати приманку у вигляді перловки, пшениці, заварених у термосі.

На що ловити коропа?

Цей вид відомий своїми великими розмірами та завзятістю, з якою він пручається, коли його намагаються витягнути з води. На що клює короп? Короп – риба всеїдна, його можна зловити на різні приманки.

Ловля коропа на кукурудзу

Одна з найпопулярніших приманок — кукурудза. Це дуже проста, доступна приманка, яку можна знайти практично у будь-якому магазині. Короп дуже любить кукурудзу за її солодкий смак, яскравий колір, який привертає його увагу.

При короповому лові необхідно знати кілька секретів. По-перше, слід використовувати консервовану кукурудзу, так як. вона вже приготована, має оптимальний смак, текстуру. Вам також варто застосувати метод «запахової риболовлі», попередньо обробивши кукурудзинки спеціальними ароматичними добавками, які залучать прісноводну тварину.

Ловля коропа на горох

Горох — відмінна приманка, що забезпечує хороший улов. Він має високий вміст білка, вуглеводів, що робить його дуже привабливим. Горох слід замочувати перед риболовлею протягом 12-24 годин, потім довести до кипіння, варити на повільному вогні протягом 30 хвилин.

Під час лову на горох, важливо використовувати якісний продукт, а також додавати різні ароматичні добавки, спеції, щоб посилити привабливість наживки. Варений горох можна змішувати з кукурудзою, іншими зерновими, щоб створити ще більш апетитний мікс для риби.

Ловля коропа на макуху

Макуха – це відходи, одержувані в результаті віджиму олійного насіння, наприклад, соняшнику, ріпаку, льону. Жменька — чудова наживка завдяки своєму вмісту білка, жиру.

Карпова ловля на макушатник практикується з використанням різних видів цієї наживки, але найбільш поширеною є соняшникова. Її можна купити у вигляді гранул у спеціалізованих магазинах. Макуху слід попередньо замочити у воді протягом кількох годин. Потім змішати з іншими компонентами, такими як горох, кукурудза або зернові, щоб створити ефективну суміш для багатого улову.

Ловля коропа на бойли

Бойли — круглі або овальні плаваючі або тонучі приманки, виготовлені на основі:

 • муки;
 • білка;
 • жиру;
 • ароматичних добавок.

Це одні з найпопулярніших видів наживок, оскільки мають стабільну плавучість, стійкість до довкілля, високу калорійність.

Бойли можуть бути різних розмірів, форм, смаків, щоб задовольнити різні вподобання коропа. Існують фруктові, рибні, м'ясні, солодкі, інші варіанти бойлів із різноманітними ароматами. Вони також можуть бути зроблені з додаванням різних протеїнів, таких як:

 • кальмар;
 • краб;
 • печінка;
 • пивні дріжджі тощо

При виборі бойлів необхідно враховувати погодні умови, пору року, місце риболовлі, переваги місцевої риби. Важливо враховувати розмір бойла. Адже великі бойли можуть бути з'їдені лише великими особинами, що може бути плюсом, а також мінусом, залежно від того, яку рибу ви хочете зловити.

Також вилов можна проводити на хліб. Хлібна крихта або м'якуш також успішно використовується як приваблива насадка. Рекомендується використовувати свіжий білий хліб, розм'якшений водою. Мотиль, дощовий черв'як або їх комбінація також можуть залучити цей вид. Однак варто врахувати, що на хробаків часто трапляються інші види, що може відволікати від цільового об'єкта.

Використовуйте пелети – спресовані гранули корму, що мають різні аромати, розміри. Їх можна використовувати як самостійну насадку або як добавку до основного корму.

Рибалка може бути ефективною, захоплюючою, якщо використовувати правильні приманки. Кукурудза, горох, макуха, бойли, хліб, черв'яки, пресовані гранули — чудові варіанти, що дозволяють з великою ймовірністю зловити цю чудову рибу. Не бійтеся експериментувати з різними смаками, ароматами, поєднаннями приманок, щоб знайти найбільш успішний рецепт для вашого регіону та умов вилову. Успіхів на рибалці!