Ловля карася взимку

10.02.2023

Лов карася взимку - секрет вдалої риболовлі

Зимова пора року є відповідним періодом для того, щоб вирушити на рибалку. Популярним вважається лов карася взимку. Це пов'язано з тим, що в холодну пору такий вид риби стає більш обережним, що викликає інтерес у рибалок. Виманити рибу трохи важче, проте можливо, якщо використати правильну приманку. Також варто пам'ятати про те, що лов карасів взимку багато в чому залежатиме від температури води. Якщо вона знижується, то лов за таких умов може бути мінімальним, оскільки карась знижуватиме активність.

Головним пристосуванням для улову є вудка. Можна використовувати аксесуар як поплавцевий, так і блешневий. Увага варто приділити гачку з насічками. Він може бути одинарним або подвійним. Другий тип міцніший і призначений для великого улову, допомагає вправно дістати рибу з лунки.

Як підібрати приманку для риболовлі на карася взимку?

Для того, щоб риба охоче ловилася, необхідно підібрати підходящі снасті для зимової риболовлі та приманку. Одним із найпоширеніших варіантів є лов карася взимку на силікон. Вироби із силікону допомагають отримати улов із льоду озер, річок та водосховищ. Пристосування, які виготовлені з силікону, відрізняються за низкою таких характеристик:

 • вид. Приманки можуть бути активними та пасивними. Перший варіант має витягнуту довгасту форму, другий більше схожий на живий черв'як;
 • колір. Забарвлення може бути як яскравим, і нейтральними. Барвисті відтінки найбільше підходять для весняної риболовлі, для зими варто вибирати вироби спокійних, нейтральних тонів;
 • плаваючі та їстівні вироби. Плавучі пристрої залучають рибу, оскільки приманка видно на великих відстанях. Їстівні вироби здатні імітувати дрібну рибу, хробаків, личинок.

Крім силікону, також відбувається лов карася взимку на балансир. Пристосування на вигляд схоже на млявого малька. Виріб добре переміщається в товщі води та приманює карасів. Головною відмінністю балансиру і те, що приманка поступово рухається від лунки і потім назад. Балансир здатний швидко досягати дна та заманювати рибу. Вартість пристрою залежатиме від виду приманки, а також матеріалу виготовлення.

Відповідне місце для зимової риболовлі на карася залежатиме від течії. Найкраще підбирати місце для риболовлі на водоймах із достатньою глибиною. Так як карасі в такій місцевості мешкають найчастіше. До головних переваг силіконових приманок можна віднести:

 • пристосування можуть бути їстівними. Така характеристика допомагає отримати відмінний улов, оскільки риба сприймає приманку за живу наживку;
 • Такий вид приманок можна використовувати для лову риби з берега. Пристосування є затребуваними за поганих погодних умов, коли по воді пливти небезпечно;
 • еластичність. Силікон гнучкий, тому легко імітує живу наживку;
 • здатні переносити перепади температур, які не деформуються;
 • вироби відрізняються високою міцністю;
 • представлені у великому асортименті.

Зимова риболовля на карася: вибір снасті

Для того, щоб зимова рибалка на карася принесла бажаний результат, вибирати рибальські снасті необхідно уважно і знанням справи. Найчастіше для упіймання риби використовують такі пристрої як:

 • поплавці зимові вудки з гачками. Зазвичай такий пристрій оснащений невеликою блешнею, яка підлаштовується під поплавець. Під час своєї активності карась може клюнути на велику блешню. Але все ж таки варто вибирати малогабаритні оснастки не більше 0.12 мм, а також маленькі блешні до 0,5 г;
 • гачок має бути гострим і тонким. Це необхідно для того, щоб при насадженні приманки він мав максимальну рухливість;
 • кивкова вудка. При зимовій рибалці на карася, снасті схожі на вудку поплавця, але замість поплавця для сигналізації застосовується кивок. Вудка має бути тонкою. Якщо кивок правильно налаштований він навіть більш чутливий ніж поплавець. Перевагою такої вудки є, що кожен рибалка може поєднувати пасивний вид риболовлі, і активну гру мормишкою. Парою на карася може вплинути рух наживкою або її поступове опускання на дно. Найчастіше риба клює на плавні дії рибалки. Кивкова вудка монтується вище дна, вільно висить, згинаючи сторожок;
 • донні снасті. У водоймах, де лов риби з використанням блешні через сильну течію неможлива, використовуються такі пристосування. Пристрої здатні забезпечити швидкий лов карася в таких умовах. Як вудильник використовується більш надійна зимова вудка на ніжках з кивком і котушкою.

Рибалка взимку на карася: секрети лову

Професійні рибалки знають, яких правил варто дотримуватися для успішного клювання карася, взимку:

 • для того, щоб залучити рибу, необхідно використовувати приманку та гру;
 • якщо клювання припинилося, і одна лунка не дає результату, необхідно зробити ще відстані;
 • підсікання має бути різким;
 • для проведення риболовлі найкраще вибрати початок та кінець зими.

Багато в чому рибалка взимку на карася залежить не тільки від виду водойми та погодних умов, а й від якості рибальських пристосувань. Знайти велику різноманітність аксесуарів для риболовлі взимку на карася можна в інтернет-магазині Дніпро-Свинець. Компанія займається продажем перевіреного рибальського інвентарю. Для того, щоб покупці мали можливість замовити рибальські снасті онлайн, компанія створила на сайті інтернет-магазину каталог, де можна вибрати потрібні вироби.

Компанія Дніпро-Свинець займається не лише роздрібною торгівлею, а й оптовою. Ціни на товари, які продаються оптом, представлені у спеціальному прайсі, який розміщується на сайті.

Якщо у вас виникнуть додаткові питання щодо товару, тоді можете зателефонувати до компанії і менеджер відповість на запитання. Також за бажання можна замовити зворотний дзвінок. Доставка як оптової, так і роздрібної продукції здійснюється по території України без затримок.