Открываем Секреты Тейл Спинеров: Как Ловить Хищников Максимально Успешно.

02.01.2025

Тейл спінер - це спінінгова приманка, яка набула широкої популярності в останні роки завдяки своїй високій ефективності. Цей тип приманок хоч і являється різновидом обертових блешень, але має ряд переваг перед класичними блешнями. По-перше, це велика дальність і точність закидання, завдяки чому можна обловлювати значно більшу площу за той же проміжок часу. По-друге, це можливість ловити хижака джиговою проводкою, адже спінери чудово грають не тільки на рівномірній проводці, але і на вільному падінні. Це відкриває широкий спектр експериментів з проводкою, спінери можна проводити і рівномірно, і сходинками, і волнами, з різкими або з плавними підривами, у дна, у поверхні та в товщі - при будь якій проводці спінер буде працювати і приваблювати рибу. Також великим плюсом спінерів є їх універсальність, вони приваблюють майже всі види хижаків. Важливо тільки правильно підібрати вагу спінера у відповідності умов риболовлі. Враховувати треба всі фактори: глибину, наявність течії, вітру, необхідна дальність закиду, активність та розмір риби, за якою ви полюєте. Згадую свій перший досвід успішного використання тейл спінерів. Тоді я рибалив з човна на Дністровському водосховищі разом з товаришем Валентином. Ловили ми окуня на ракушечній бровці з глибинами від 3 до 5 метрів. Починали риболовлю з силіконових приманок, причому у Валентина вже були чітко підібрані моделі і кольори приманок саме під це місце. Періодично у нас на ці приманки клювали невеликі окунці розміром до 100 грамів. В якісь момент мій погляд впав на тейл спінер, який випадково був покладений в одну з моїх робочих коробок. Я на нього жодного разу не ловив рибу до цього моменту, але вирішив спробувати провести його джиговою проводкою в цьому ж місці, де ми вже ретельно все прочесали силіконом. Яке ж було моє здивування, коли на першому ж закиді спінер атакував здоровенний окунь вагою більше ніж півкілограма. Після цього, на протязі п'ятнадцяти хвилин, мені вдалося спіймати ще п'ять таких красенів на тейл спінер при повній тиші у напарника. Після цієї риболовлі я зрозумів, що тейл спінер повинен обов'язково бути з собою на будь якій риболовлі. 


Широкий асортимент спінерів DS дозволяє підібрати оптимальну приманку під кожну окрему водойму. Базові моделі спінерів DS карасик та DS new схожі між собою за робочими характеристиками, але мають різну вагу і кольорове забарвлення. Спінер DS карасик випускається в шести кольорах у вазі 7, 9, 13, 16 та 22 грама. Спінер DS new випускається в десяти кольорах у вазі 5, 10, 13, 15, 20 грамів. За власним досвідом можу сказати, що найбільш універсальними є тейлспінери вагою біля 10 грамів. Вони гарно підійдуть як для берегової риболовлі, так і для ловлі з човна. На них гарно ловиться щука та крупний окунь. Спінери вагою 5 та 7 грамів стануть у нагоді поціновувачів ультралайта та лайта, особливо при ловлі окуня та інших некрупних хижаків. Самі важкі спінери вагою 20-22 г використовують переважно для ловлі судака та сома на великих глибинах та на середній та сильній течії. Також вони будуть у нагоді при ловлі жереха у поверхні та в товщі води. 
В асортименті продукції Дніпро Свинець ще є спінери Сазан, конструкція яких відрізняється від попередніх моделей. У спінерів Сазан грузило виконано у формі рибки, а пелюсток зроблений у формі "Лонг". Випускаються два розміри цієї приманки вагою 15 та 20 грамів. Спінери Сазан використовуються в першу чергу для ловлі на течії, а також у випадках, коли потрібно максимально далеко закинути приманку. 


Ще одна цікава модифікація спінерів Дніпро Свинець - це комбінація тіла класичної цикади з пелюстком, який обертається позаду тіла цикади. Така приманка приваблює хижака не тільки обертанням пелюстка, але і високочастотними коливаннями тіла цикади. Також можна змінювати гру цього спінера та горизонт його проводки за допомогою зміни отворів для кріплення приманки. Цей спінер випускається у вазі 5, 10 та 15 грамів.
Ще одна цікава модель називається спінер DS Duo. Особливістю даної приманки є розташування пелюстка не на вертлюжку, як в класичних моделях, а на скобі по аналогії з обертовими блешнями. Таким чином гра приманки стає максимально плавною і стабільною навіть при мінімальній швидкості проводки. Ще одним великим плюсом спінера DS Duo є максимальна реалізація клювань за рахунок використання двох трійників в конструкції приманки.