Ловля пеленгаса - все, що потрібно знати

04.09.2023

Пеленгас відноситься до роду оселедцевих, має високу харчову цінність. Він багатий на білки, жирні кислоти омега-3, вітаміни A, D, E і групу B, а також мікро- і макроелементи: калій, фосфор, йод, цинк, магній, залізо. Ці речовини сприяють покращенню роботи серцево-судинної системи, нормалізації обміну речовин, зміцненню кісткової тканини, покращенню стану шкіри та волосся.

Смак цієї риби досить специфічний (з морським присмаком). М'ясо відрізняється ніжною, соковитою структурою, злегка солодкуватим смаком. Воно ідеально підходить для приготування різних страв: від варених, смажених до запечених, копчених. Риба добре поєднується з різними приправами та овочами.

Де водиться пеленгас: основні локації

Пеленгас — це риба із сімейства сьомгових, яка мешкає в Чорному та Азовському морях, а також у деяких прісноводних водоймах. Вона віддає перевагу прісній воді, тому часто зустрічається в річках, що впадають у ці моря. Різновид:

 • досягає довжини до 50 см, ваги до 2 кг;
 • має характерне сріблясте забарвлення;
 • високо цінується за смачне, поживне м'ясо, яке використовується в кулінарії.

Крім того, цей вид — цінний об'єкт промислового, спортивного рибальства. Пеленгас зазвичай водиться у зграях, веде міграційний спосіб життя. У період нересту піднімається нагору річки. Важливо відзначити, що популяція цих риб останнім часом сильно знизилася через надмірний вилов, забруднення водойм. У зв'язку з цим проводяться заходи щодо збереження, відновлення чисельності цього різновиду.

Як зловити пеленгаса: секрети досвідчених рибалок

Перше, що треба знати: цей вид любить холодні води, прохолодну погоду. Тому найкращий час для риболовлі — це рання весна чи пізня осінь. У цей час року вода в морі досить холодна, і риба активно годується, що збільшує шанси на вдалий улов.

Друге правило — вибір місця. Риба віддає перевагу глибоким місцям з сильною течією. Вона мешкає біля підводних скель та поблизу морських проток. Тому, вибираючи місце для риболовлі, варто звернути увагу на карту місцевості, вибрати місця з найбільш складним рельєфом дна.

Третя порада — правильний вибір приманки. Це хижак, він віддає перевагу м'ясистим насадкам. Найкраще використовувати шматки:

 • риби,
 • кальмарів,
 • креветок.

На такі наживки лов пеленгасу виявиться ефективним, адже насадки привертають увагу хижака, стимулюють його інтерес.

Четверта порада — техніка лову. Досвідчені рибалки рекомендують використовувати донні снасті з важкими грузилами, навіть якщо ви ловите з берега. Це дозволяє зробити правильне закидання, а приманці досягти дна, де живе хижак.

П'ята порада — терпіння. Пам'ятайте, що це дуже обережна риба. Вона може довго вивчати приманку, перш ніж зважитися на клювання. Тож не варто поспішати. Тим більше не варто відразу ж підсікати під час першого руху поплавця.

Ловля цього різновиду — справжнє мистецтво, яке потребує знань, умінь, терпіння. Але результат, безумовно, вартий того.

Пеленгас морська чи річкова риба: розуміємось на деталях

Пеленгас — це хижак, що зустрічається як у морських, так і в прісноводних водоймах. Його ареал поширення досить великий. Залежно від місця проживання вид можна назвати як морським, так і річковим.

У морських водах цей різновид досягає вражаючих розмірів, але часто зустрічається на глибині. Вид віддаює перевагу холодним водам. Крім Чорного та Азовського басейнів водиться у Північному морі та Північному Атлантичному океані. Морські види мають тіло, вкрите щільною лускою. Відрізняються гострими зубами. Це хижа риба, яка мешкає в морських екосистемах.

З іншого боку, річкові жителі перебувають у більш прісних водоймах, таких як:

 • річки,
 • озера,
 • ставки.

Вони менші за розміром у порівнянні з морськими побратимами. Забарвлення водоплавних змінюється в залежності від місця проживання. Річкові хижаки харчуються дрібними рибами та комахами.

Виходить, що це універсальний вид, здатний адаптуватися до різних умов довкілля. Він представлений як у морських, так і в прісноводних біотопах, що робить його цікавим об'єктом для вивчення та рибальства на морі, у річках та озерах.

На що клює пеленгас: вибираємо наживку

У морських водах ці хижаки часто полюють на дрібну рибу, таку як:

 • сардини;
 • анчоуси;
 • дрібні тунці.

Тому варто використовувати штучні приманки, які імітують ці види наживок. Важливо, щоб снасть рухалася плавно, природно привертаючи увагу потенційної здобичі.

У річкових водах вид живиться різноманітною здобиччю, включаючи рибу, ракоподібних, комах. Тут можна спробувати різні види наживок:

 • хробаків;
 • метеликів;
 • штучні приманки.

Сезон також відіграє важливу роль. Весною, восени хижак активно клює. Адже це періоди його активного полювання. Взимку буває менш активним. Тому рибалці може знадобитися більше терпіння, умінь привернути увагу риби.

Поведінка хижака може бути непередбачуваною. Варто експериментувати з різними методами лову, наживками, приманками, щоб визначити, які методи та засоби працюють найкраще.

Збираєтесь на рибалку за пеленгасом? Чудово! Головне — правильно підготуватися.

Вивчіть місце риболовлі

Дізнайтеся, де мешкає цей вид у вашому регіоні. Це може бути річка, озеро, море чи затока. Вивчіть топографію, особливості дна водоймища, щоб визначити потенційні місця, де може знаходитися ця риба.

Підготуйте снасті та спорядження

Залежно від місця, способу лову, вам знадобляться вудлище, котушка, волосінь, гачки, приманки. Виберіть снасті на пеленгаса, які відповідають розміру, виду хижака, якого збираєтесь зловити.

Підготуйте наживку

Хижак може бути дуже вибірковим. Тому виберіть наживку, яка найбільше підходить для даного виду. Беріть черв'яків, метеликів, силіконові наживки, що імітують дрібну рибу — точно не помилитеся.

Не забудьте про сезон та час доби. Пеленгас може бути активнішим у певний час року чи дня. Тому плануйте риболовлю відповідно до цих факторів.

З правильною підготовкою, знаннями про потреби цього різновиду, ви збільшите шанси на вдалий улов, отримаєте задоволення від захоплюючої риболовлі.